Puls Miasta - Siemianowice Śląskie.
   Szukaj w serwisie:  
Piątek, 18 Stycznia 2019  
Prezydent Miasta.
Inwestycje na celowniku.
Historia i kultura.
Sport i rekreacja.
Pozostale kategorie.
Gorące tematy
Wieści z Ratusza
Głos z Rady
Kościół i religia
Ważne rocznice
Gospodarka i praca
Nauka i oświata
Zapowiedzi
Ciekawostki i plotki
  


Statystyka
Odpady komunalne
Mateja wita nowy rok szkolny
13:34 - Poniedziałek, 1 Września 2008 Nauka i oświata
 
1 września, poniedziałek. Ten poniedziałek jest jednak inny, niż przez ostatnie dwa miesiące. Na ulicach wyraźnie rzucają się w oczy grupki dzieci i młodzieży w nietypowych jak na nich biało-granatowych strojach, z mniej lub bardziej radosnymi minami, a każdy zadaje sobie pytanie, kiedy minęły wakacje i co przyniesie przyszłość...
 
To samo można powiedzieć o Matejkowiczach, tych „starych” i tych nowych z klas pierwszych, którzy tak licznie zgromadzili się w szkolnej auli.
Tegoroczny początek roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wice-przewodniczący Rady Miasta, Pan Zbigniew Krupski oraz doradca Pani Krystyny Bochenek, Wice-Marszałek Senatu RP, Pan Jarosław Juszkiewicz.
Dyrektor szkoły, Pani Katarzyna Sztyler, ciepło przywitała uczniów oraz grono pedagogiczne i wyraziła przekonanie, że czekająca wszystkich praca będzie pewnie ciężka, ale owocna i dająca poczucie satysfakcji.
Padły także słowa gorących podziękowań dla wszystkich darczyńców, a zwłaszcza dla Pani Marszałek Krystyny Bochenek, za pomoc w zakupie urządzenia typu „Schodołaz”, służącego do transportu wózków inwalidzkich po schodach.
Pan Jarosław Juszkiewicz odczytał list Pani Marszałek, w którym uwagę zwracają słowa: „Najbliższe miesiące rozwieją wszelkie niepokoje i obawy. Jestem przekonana, że będzie to dobry rok dla Szkoły, o której śmiało możemy dziś mówić: „szkoła bez barier”.
A o takiej szkole przecież marzy każdy uczeń, rodzic i nauczyciel. Powodzenia na nadchodzące dziesięć miesięcy dla wszystkich Matejkowiczów !.
 
autor: Agata Budziak
 
Drukuj informację. Do góry.